úterý, 11 duben 2017 08:55

Damien Gilley

Ohodnoťte tento klam nebo iluzi
(1 Hlasovat)
Damien Gilley - 4.0 out of 5 based on 1 vote
Damien Gilley

Damien Gilley je multidisciplinární výtvarný umělec a pedagog z Portlandu v Oregonu (USA). Narodil se v roce 1977 ve Westlaku (Californie). Vystudoval současné umění na Portlandské státní universitě, Nová média na Nevadské universitě v Los Angeles a bakalářské tituly v psychologii a religiózních studiích na Californské univerzitě v Santa Barbaře. Studijní a pracovní pobyty pak absolvoval nejen v Americe, ale i v Evropě.

Je tvůrcem fascinujícího komplexu optických iluzí vytvořených z pruhů barevné lepicí pásky (Axis index). Ale tvoří i velkoformátové obrazy akrylátovými, latexovými a vinylovými barvami v exteriérech i interiérech (Terminal Sunset), nebo kombinace vinylových barev a projekcí (Your First) či kresby ve virtuální realitě (Specular). Gilley rekonfiguruje stavební prostředí, aby poskytl alternativní vizuální zkušenosti, které komplikují racionální prostor. Kombinací vlivů z datových vizualizací, progresivního rocku, neeukleidovské geometrie a vintage počítačovou grafiku tvoří práce, které vytvářejí hybridní nazírání situací z mnoha různých perspektiv. Hrátky s realitou, inspiraci vědou i smysl pro humor naznačují i názvy dalších děl, například 1 + 1 = 1, Windows 2.2, Plus Minus, Ultraparallel, Wait for It, Mind Your Head, Showroom, Laser Drawings, Paintings, Code a řada dalších.

 

Jeho díla vybízejí k bezporuchovosti vnímání prostřednictvím prezentace iluzionistických nástěnných kreseb, neurčité krajiny, modulární formy a obrazy, které rozšiřují parametry plochy. Vystavoval mimo jiné v muzeích a galeriích Tetem Kunstruimte (Enschede, Nizozemí), EastWestProject (Berlín, Německo), MARC (Kivik, Švédsko) a v USA v Suyama Space (Seattle), Las Vegas Art Museum, Bemis Center for Contemporary Art (Omaha), Arthouse (Austin), The Belfry (New York), Art Museum of South Texas (Corpus Christi) a na řadě dalších míst. Učí na Pacifické severozápadní fakultě umění, Portlandské státní university, na Oregonské universitě a dalších školách v USA, Kanadě a Nizozemí.

Další informace

  • Datum narození: *30. 11. 1642 - †31. 8. 1709
Více z této kategorie: « Andrea Pozzo Edgar Mueller »

Staňte se našim fanouškem

Nejlepší optický klam

  • Bezhlavý hokejista
    Bezhlavý hokejista

    V tomhle chumlu trupů a končetin je na první pohled těžké se zorientovat, ale už na ten druhý vás upoutá bezprizorní helma bez pána. Měl některý fotograf takové štěstí nebo se spíše díváme na práci Photoshopu?

Náhodný optický klam

  • Živé billboardy

    Billboardy často vnímáme jako neestetická monstra, která narušují jinak pěkný výhled do okolní krajiny. U těchto bychom ale přece jen udělali výjimku. Jste téhož názoru?

 Cheap Jerseys 90