Umělci

René Magritte (celým jménem René François Ghislain Magritte) je belgický surrealistický malíř. Narodil se 21. listopadu 1898v belgickém Lessines. Jeho otec Léopold byl krejčím a matka Adeline modistkou. René měl ještě dva mladší sourozence Raymonda a Paula. Když mu bylo 14 let, spáchala jeho matka sebevraždu. René byl svědkem nalezení jejího těla, které mělo přes obličej přetaženou košili. To zřejmě ovlivnilo i jeho pozdější tvorbu, protože na své obrazy tváře milenců maloval zahalené.

Narodil se 29. listopadu 1915 Stockholmu. Trpěl údajně dyslexií a měl problémy s odhadem vzdáleností a velikostí objektů. Ale jeho umělecká rodina ho povzbuzovala k sochařské a malířské tvorbě.

Text o umělci.

Alex Chinneck - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Text o umělci.

Thomas Barbèy je všestranný umělec, známý hlavně jako fotograf a hudebník. Narodil jako Thomas Beecher Hooker 18. listopadu 1957 v Greenwichi v Connecticutu (USA). Od šesti měsíců vyrůstal v Ženevě jen pár kroků od "Caran D'ache", což je velká továrna na výrobu výtvarných potřeb. Vážně se začal zabývat kresbou v 13 letech. Kreslil černou tuší a kvašovými barvami. Ovlivnili ho Philippe Druillet, Roger Dean a H. R. Giger. Od deseti let hrál na bicí a o 3 roky později založil svou první kapelu.

Tang Yau Hoong je umělec, ilustrátor a grafický designer, který žije v malajsijském Kuala Lumpuru. Tam se také v roce 1984 narodil. Je naprostým samoukem a miluje hraní si s negativním prostorem a iluzí. S vášní pro kreativní myšlení vytváří umění, které je konceptuální, surreální a zábavné zjednodušujícím a unikátním způsobem. Jeho díla smazávají hranice mezi fikcí a realitou.

Sandro Del-Prete - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Sandro Del-Prete je švýcarský umělec, který maluje postavy, situace a procesy, které nemohou reálně existovat. Del-Prete materializuje známý psychologický efekt rozdílu mezi vzhledem (obvykle na první pohled pozorovatele) a viděním (když jsou předměty ohodnoceny důkladněji až v mozku). V dílech Del-Preta a M. C. Eschera lze najít podobnosti, i když se liší v zobrazovaných předmětech, stylu, náladě a technice. Del-Prete velmi obdivuje Eschera a věří, že jsou spřízněné duše, i když pozorovatel najde v Del-Pretově díle jen velmi málo matematické preciznosti, což je naopak typické pro Escherovy práce.

Ramon Bruin - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Holandský malíř Ramon Bruin, který je známý svými 3D kresbami, se narodil v roce 1981 v Alkmaaru. V roce 2012 celosvětově prorazil svým vlastním stylem, který sám nazývá „Optickou iluzionismus“. Jeho díla jsou ve sbírkách ve více než 70 zemích.

Oleg Shuplyak - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Ukrajinský malíř Oleg Šupljak se narodil 23. září 1967 v Ternopilu a žije v Berežanech v Ternopilské oblasti. V roce 1991 absolvoval architekturu na Lvovské národní polytechnické univerzitě. Od roku 2000 je členem Národní unie umělců Ukrajiny. Od roku 1991 vystavuje samostatně i v rámci souborných výstav nejen na Ukrajině, ale i v zahraničí, například v Anglii, Rusku, Dánsku či Polsku. Jeho díla jsou zastoupena v Národním muzeu Tarase Ševčenka v Kyjevě, na ukrajinském ministerstvu kultury v Kyjevě, v kolekci mezinárodní nadace Kulturního dědictví v ruském Petrohradu a v soukromých sbírkách po celém světě.

Maurits Cornelis Escher - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Jsou lidé, kteří vidí svět po svém a nalézají v něm to, co jiným zůstává skryto. A dokáží nám ho navíc naservírovat ze zcela nové perspektivy. Jedním z nich je Maurits Cornelius Escher, jehož hrátky s geometrií a symetrií z něj učinily jednoho z neoriginálnějších umělců 20. století. Jeho hravost kombinovaná s až matematickou přesností baví i v současnosti příznivce po celém světě. Objevují se nebo minimálně inspirují i v neočekávaných formátech – například v animovaných seriálech nebo počítačové hře.

Strana 1 z 2

Staňte se našim fanouškem

Nejlepší optický klam

  • Bezhlavý hokejista
    Bezhlavý hokejista

    V tomhle chumlu trupů a končetin je na první pohled těžké se zorientovat, ale už na ten druhý vás upoutá bezprizorní helma bez pána. Měl některý fotograf takové štěstí nebo se spíše díváme na práci Photoshopu?

Náhodný optický klam

  • Iluze delfínů

    Zvířecí klamy - Iluze delfínůHledáte způsob, kterým byste vtipně zabavili návštěvy třeba při nudné rodinné oslavě? Nabídněte jim obraz, který v sobě ukrývá více, než se na první pohled zdá. Sbírka zvířat i dnešní Iluze delfínů jsou dobrou volbou. Kolik delfínů napočítáte?

 Cheap Jerseys 90