Zaměstnanci natírající velké železniční mosty mají doslova práci na celý život – sotva na jednom konci skončí, na dru-hém už mohou začít znovu. Dominanta Paříže si ale očividně zaslouží ještě něco lepšího, že ano?
U tohoto obrázku, který namaloval Oleg Shuplyak velmi záleží na tom, z jaké vzdálenosti se na něj díváte. Pokud je to příliš blízko, svatou hlavu asi neuvidíte. Ale co když si zkusíte kousek poodstoupit?
Při letmém pohledu je zřejmé, že se za rovnoběžnými černo-bílými pruhy něco skrývá, ale zaostření očí na jednotlivé čáry celý obraz ukryje. Dokážete rozklíčovat, jaký obrázek schoval umělec na pozadí?
Lidské oko má někdy tendenci vidět lidské tvary tam, kde doopravdy nejsou. Tento pohled je zcela zřetelný, ale může za něj mimořádně příznivá shoda okolností nebo šikovný uživatel Photoshopu?
Přizpůsobivosti našeho oka můžeme snadno využít, stačí se třicet vteřin dívat na čtyři tečky uprostřed toho obrázku a začít rychle mrkat a zároveň se podívat na bílý povrch (třeba zeď nebo papír). Co vidíte?
Bez lidí by nebylo boha, říká se a tento obrázek pojal toto úsloví doslova. Vidíte na obrázku spíše kamennou bránu vedoucí do Jeruzaléma nebo zamyšlenou tvář božího syna?
Že lišky patří mezi neuvěřitelně prohnaná stvoření se už mohl přesvědčit každý, kdo někdy choval kuřata nebo kachny. Tahle liška ale předčí i slavnou Bystroušku. Už běžíte prohlédnout stromy, jestli ve vašem okolí nebydlí také nějaká podobně prolhaná?