neděle, 16 duben 2017 19:38

Ramon Bruin

Ohodnoťte tento klam nebo iluzi
(1 Hlasovat)
Ramon Bruin - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Ramon Bruin

Holandský malíř Ramon Bruin, který je známý svými 3D kresbami, se narodil v roce 1981 v Alkmaaru. V roce 2012 celosvětově prorazil svým vlastním stylem, který sám nazývá „Optickou iluzionismus“. Jeho díla jsou ve sbírkách ve více než 70 zemích.

Kombinací kresby a fotografie tvoří fotokompozice, v nichž kresba je tím hlavním a ožívá. Jeho styl nejvíce ovlivnila jeho vlastní svoboda v tvorbě. Nestudoval 3D kresbu a neovlivnil ho tak žádný konkrétní učitel, svůj směr si určil sám. Měl ale zájem o vzdělání v technice a umění zároveň, že vystudoval Airbrush Academie v Lelystadu, kterou ukončil v roce 2010. Znalosti, které tam získal o technice sprejování, využívá ve vlastní tvorbě. Sám k tomu řekl:

„Vymyslet si vlastní styl je jednodušší, když vás nelimitují žádná umělecká pravidla.“

 

Ramon je schopen oživit i jednoduchou kresbu nebo vytvořit komplex 3D děl, na něž se lidé musí podívat dvakrát, aby je plně pochopili. Najdete mezi nimi díla jako: Když plachtí myšlenkami imaginace, Věř mi, Smrt kreativního obra, Had, Na hraně.

 

Po té co prorazil, jeho díla se začala objevovat ve sbírkách po celém světě – v USA, Japonsku, Austrálii, Anglii, Keni, Německu a mnoha dalších zemích. Vystavoval například v Utrechtu, Londýne, Kodani, Bergenu, Amsterdamu, Lucemburku, či Almere.

 

Díky rozšiřování hranic Optického iluzionismu Ramon rovněž vytvořil 3D styl na kartonu či dřevěných panelech. Tyto panely jsou malovány akrylovými barvami a vpředu mají 3D iluzi.

 

Ramon Bruin je na volné noze, ale vytváří také díla na zakázku. 3D obrazy jsou mezi firmami velmi populární. Firmy je Ramovy obrazy tisknou například na dárky pro své klienty, zatímco originály stejných děl zdobí jejich kanceláře.

 

Jeho díla se objevují na obálkách knih, desek, vinných etiket, ale i krabicích na boty, oblečení, deštnících, hodinkách, obalech mobilů a mnoha dalších věcech.

 

Vedle optických iluzí Ramon také maluje na plátno. Někdy s optickým nádechem, ale většinou ve stylu neopop. Plně barevné, silné, se stejnými znaky a občas i se sarkastickým vlivem.

 

Svá nejnovější díla publikuje prostřednictvím různých sociálních sítí a na svém vlastním webu. Je nutné také říct, že Ramon Bruin má záviděníhodný počet následovníků, z nichž někteří jsou zapálení pro 3D a dychtiví učit se tipy a triky od Bruina, který je skutečným mistrem třídimenzionality.

Další informace

  • Datum narození: *1981
Více z této kategorie: « Oleg Shuplyak Sandro Del-Prete »

Staňte se našim fanouškem

Nejlepší optický klam

  • Bezhlavý hokejista
    Bezhlavý hokejista

    V tomhle chumlu trupů a končetin je na první pohled těžké se zorientovat, ale už na ten druhý vás upoutá bezprizorní helma bez pána. Měl některý fotograf takové štěstí nebo se spíše díváme na práci Photoshopu?

Náhodný optický klam

  • Boží tvář

    Bez lidí by nebylo boha, říká se a tento obrázek pojal toto úsloví doslova. Vidíte na obrázku spíše kamennou bránu vedoucí do Jeruzaléma nebo zamyšlenou tvář božího syna?

 Cheap Jerseys 90