Felice umisťuje svá díla v architektonickém a veřejném prostoru na budovy, zdi a ulice. Obrazy jsou charakterizovány zorným bodem, z kterého může pozorovatel vidět celé dílo (obvykle jednoduchý geometrický tvar jako kruh, čtverec, čára), zatímco z jiného úhlu pohledu pozorovatel uvidí jen ‘rozbité’ fragmenty tvarů. Varini oponuje, že práce existuje jako celek i jako fragmenty. Říká: “Zajímám se o to, co se děje mimo zorný bod.”
Návštěvníci jeho výstav se cítí zmateně. Zaznamenají ihned nejasné geometrické jednobarevné tvary napnuté a roztažené přes místnost, ale není schopen rozeznat, jakou metodou vznikly. Variniho práce vypadá jako zajímavý abstrakt z umění navrstvený v architektonickém prostoru.
Když začnou chodit prostorem, zjistí, že tvary se s jejich pohybem mění. Čím víc chodí a čím víc upínají na tvary svůj zrak, tím více zjišťují, že se děje něco, co nejsou schopni vnímat. Pak se ale dostanou do bodu, v němž se všechno zkompletuje v překvapivou průzračnost. A návštěvníci zjistí, že se dívají na brilantně vytvořenou perspektivu.
Gallen, Frankfurtu nad Mohanem, Metz. Felice Varini také vystavoval na řadě míst, v posledních letech například v Jerevanu, Paříži, Marseille, Locarnu, Neapoli, ve finském Pori, švédském městě Umea a mnoha dalších místech. Podílel se také na řadě kolektivních výstav. Jeho práci se věnuje také šest knih vydaných v letech 1993 až 2008, včetně čtyř monografií.
Přehled děl Felice Variniho najdete na jeho webu:
http://www.varini.org/02indc/indant.html,
o své práci hovoří například zde:
https://www.youtube.com/watch?v=2_P-8rArDnE (video je ve francouzštině).